Alan Wake 2, Game Plus Deneyimi Sunacak

Birkaç hafta önce Remedy, Alan Wake 2 için Game Plus deneyimi sunacak olan ücretsiz bir güncelleme yayınlayacağını paylaşmıştı. Şimdi ise geliştirici, Alan Wake 2 için The Final Draft  adı verilen güncellemenin 11 Aralık günü indirilmeye sunulacağını belirtti.

Bir blog yazısında Remedy, The Final Draft güncellemesinin şunları sunduğunu belirtti: The Final Draft, Alan Wake’in katmanlı hikayesine, sadık hayranlarımız arasında spekülasyon ve teorileri ateşleyeceği kesin olan yeni bir son sunuyor. Ek olarak, diğer ince eklemelerle birlikte New Game Plus deneyimine eklenen birkaç yeni video ve el yazması sayfası şeklinde bulunabilecek yeni bilgiler de var.”

Game Plus deneyimi, ana oyunu zaten tamamlamış olan kişilere yönelik. Bu, oyuncuların hikayeyi topladıkları tüm “silahlar, takılar ve karakter yükseltmeleriyle” tekrar oynamalarına olanak tanıyacak. Ayrıca Game Plus ile açılan yeni bir Kabus Zorluğu da var. Remedy, oyunun “yoğunlaştırılmış düşmanlar, stratejik oynanış ve adrenalin pompalayan bir deneyim” sunacağını söylüyor. Ayrıca güncellemede bazı “hafif performans optimizasyonlarının” yanı sıra bir takım hata düzeltmeleri de olacak.

Güncellemeyle Alan Wake 2 için yeni bir son gelirken Remedy, 2024 yılında oyun için iki adet ücretli genişletme paketi yayınlamayı planlıyor. Bunlardan biri olan Night Springs oyunun kurgusal TV şovunda yer alacak, ikincisi The The Lake House ise oyuncuların iki ayrı maceraya daha atılmalarına olanak tanıyacak. Genişlemeler ne zaman geleceği ise belirsiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x