Galatasaray’a Sacha Boey şoku! Teklifi reddetti

Galatasaray, gösterdiği performansla Avrupa devlerinin dikkatini çeken Sacha Boey’in sözleşmesi için harekete geçti.

DEVRE ARASINDA İZİN YOK

Şampiyonlar Ligi’nde gösterdiği mükemmel performansla Avrupa devlerini peşine takan Sacha Boey’in devre arasında satılmaması için Galatasaray cephesinde önlem arayışı var.

KONTRATI YENİLENECEK

Sarı-Kırmızılılar, uzun süredir yeni sözleşme talep eden 23 yaşındaki futbolcunun kontratını yenileyerek, en azından sezon sonuna kadar takımda kalmasını sağlamak istiyor.

GÖRÜŞMELER YENİDEN BAŞLADI

Galatasaray’la 2 yıl daha mukavelesi olan Boey ile yaz döneminin sonuna doğru da masaya oturulmuş, ancak mutabakata varılamamıştı.

Nelsson’da yaşananın aksine, Avrupa’dan gelen teklifleri, oyuncuyu küstürmeden geri çevirmeyi planlayan Sarı-Kırmızılılar, kontrat görüşmelerini tekrar başlattı.

500 BİN EURO’LUK FARK

Galatasaray Yönetimi’nin Boey’ye önerisi, yaklaşık 2 milyon Euro civarında. Ancak senelik maaş beklentisi net 2.5 milyon Euro olan Fransız sağ bek, bu teklifi geri çevirdi.

SERBEST KALMA MADDESİ DE PROBLEM

Tarafların ayrıca serbest kalma maddesinin bedeliyle ilgili de bir anlaşmazlık yaşadığı öğrenildi.

Ancak sürecin negatif şekilde ilerlemediği, tarafların ortak bir nokta bulma konusunda yapıcı davrandığı belirtiliyor.

Sarı-Kırmızılı yönetim, kısa bir süre içerisinde Boey’ye yeni teklifini sunacak. Hedef, 2025’te bitecek sözleşmeyi 2027’ye uzatmak. Muhtemel bir satışın ise en iyi ihtimalle önümüzdeki yaz gerçekleşmesi planlanıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x