TÜSİAD’tan 100. yıl açıklaması

Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD), Cumhuriyet’in 100’üncü yılı nedeniyle bir mesaj yayınladı ve “Atatürk’ün en büyük eseri ve bizlere emaneti olan Cumhuriyetimizin 100’üncü yaşı kutlu olsun!” mesajını paylaştı.

O açıklamada şu mesajlara yer verildi;

Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde, ulusumuzun eşsiz fedakarlıkları ile kurulan Cumhuriyetimizin 100’üncü yaşını heyecanla, coşkuyla ve gururla kutluyoruz.

Mustafa Kemal Atatürk’ün Cumhuriyet ile ortaya koyduğu vizyon kısa sürede laiklik, kadın hakları, bütün yurttaşların toplumsal, siyasal ve hukuksal eşitliği gibi devasa adımlara dönüşmüştür. Hukuk, eğitim, kamu sağlığı, bilim ve teknoloji, kültür ve sanat alanlarında yeniden doğuş ölçeğinde yaşanan canlanma dünya ölçeğinde hayranlık uyandırmıştır.

Atatürk’ün ortaya koyduğu devrimci vizyona ve ruha sahip çıkmak, yurttaşlar olarak toplumsal sorumluluğumuz ve Cumhuriyet’in fedakar kurucularına manevi borcumuzdur.

Cumhuriyetimizi ve demokrasimizi geleceğe güçlendirerek taşımak, toplumsal refahımızı adil bir paylaşımla büyütmek ve sürdürülebilir kalkınmak ikinci yüzyılda başarmak durumunda olduğumuz hedeflerdir.

Cumhuriyetimiz, bize kazandırdığı değerleri ile ikinci yüzyılımızda da ışığımız ve pusulamız olacaktır.

Cumhuriyetimizin mimarı Mustafa Kemal Atatürk’ü derin bir saygı ve minnetle anıyoruz.

Cumhuriyetimizin 100’üncü yaşı kutlu olsun!

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x